flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд ухвалив вирок за порушення правил безпеки дорожнього руху

27 травня 2020, 16:03

Корабельним районним судом міста Миколаєва визнано винним    гр. К. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.286 ч.1 КК України, у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілим середньої тяжкості тілесне ушкодження. Обвинуваченому призначено покарання у виді штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5 100 грн. Також суд ухвалив стягнути з обвинуваченого на користь потерпілого на відшкодування моральної шкоди 25 000 грн.

Судом було встановлено, що 18 листопада 2017 року близько 17 год. 00 хв. водій 1 (обвинувачений), керуючи технічно справним мікроавтобусом марки «РУТА 25», рухався в темний час доби по вологій чистій проїзній частині проспекту Богоявленського в напрямку вулиці Космонавта Волкова в місті Миколаєві. В цей же час у зустрічному напрямку по проспекту Богоявленському в напрямку вулиці Торгової, керуючи автомобілем марки «ВАЗ 2106», робоча гальмівна система якого перебувала в технічно несправному, але працездатному стані, рухався водій 2 (потерпілий) разом із пасажиркою М. (потерпілою), яка перебувала на передньому пасажирському сидінні.  Наближаючись до вулиці Торгової, водій потерпілий мав намір здійснити маневр повороту праворуч на заокругленій ділянці проїзної частини проспекту Богоявленського. В цей час, обвинувачений, рухаючись в обраному напрямку, порушивши вимоги п.п.2.3.Б, 11.3 Правил дорожнього руху України, проявив неуважність до дорожньої обстановки та до її змін і на заокругленій ділянці проїзної частини проспекту Богоявленського в районі перехрестя з вулицею Торговою допустив виїзд керованого ним транспортного засобу на смугу зустрічного руху, внаслідок чого допустив зіткнення передньою лівою частиною автомобіля марки «РУТА 25», із передньою лівою частиною автомобіля марки «ВАЗ 2106», під керуванням потерпілого, який рухався у зустрічному напрямку. В результаті дорожньо-транспортної пригоди потерпілому були заподіяні  тілесні ушкодження у виді чрезвертельного перелому лівої стегнової кістки і перелому середньої третини лівої стегнової кістки зі зміщенням, які відносяться до ступеню середньої тяжкості за ознакою тривалого розладу здоров’я. В результаті дорожньо-транспортної пригоди потерпілій були заподіяні тілесні ушкодження у виді перелому дистального відділу лівої ліктьової кістки, забиття грудної клітини, забиття правого променезап’ястного суглобу, саден і синців тіла, які відносяться до ступеню середньої тяжкості за ознакою тривалого розладу здоров’я.

За наявності суперечливих показань учасників ДТП та відсутності суто технічних причин (непрацездатності окремих систем і механізмів транспортних засобів), які б могли привести до ДТП, суд більш детально оцінив висновки транспортно-трасологічної та автотехнічної експертиз, а також допоміжну масштабну схему до останнього висновку.

Оцінивши досліджені докази в їх сукупності, суд прийшов до переконання про винність обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.286 ч.1 КК України.

Обираючи обвинуваченому вид та міру покарання, суд взяв до уваги, що останній вчинив необережний злочин невеликої тяжкості, але потерпілими від нього стали дві особи. При цьому, суд також врахував, що обвинувачений раніше не судимий, за місцем проживання дільничним офіцером поліції в цілому характеризується з позитивного боку, офіційно працевлаштований, його робота пов’язана із керуванням транспортними засобами.

Обставин, які б згідно зі ст.67 КК України обтяжували покарання, не встановлено.

З урахуванням фактичних обставин справи та даних, що характеризують особу обвинуваченого, і його відношення до вчиненого, суд вирішив призначити обвинуваченому основне покарання у виді штрафу в межах санкції відповідної норми закону про кримінальну відповідальність, не застосовуючи додаткового покарання.

Щодо цивільного позову, заявленого потерпілим, судом було встановлено, що  діями обвинуваченого потерпілому завдана моральна шкода, яка виявилася в порушенні нормального укладу життя, необхідності проходити досить тривалий курс лікування, обмеженні у вільному пересуванні з огляду на отримані тілесні ушкодження, тривалій реабілітації. Відповідно до ч.1 ст.23 ЦК України моральна шкода підлягає відшкодуванню. Як встановлює ч.3 ст.23 ЦК України, розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості. З урахуванням всіх вказаних обставин, суд вирішив, що вимоги потерпілого про відшкодування моральної шкоди в сумі 50 000 грн. є надмірними. Оцінюючи глибину його моральних страждань і в той же час керуючись принципом розумності і справедливості, беручи до уваги, що вчинений злочин є необережним, суд зменшив заявлену суму відшкодування моральної шкоди до 25 000 грн.

Повний текст рішення в ЄДРСР справа № 488/458/19

 

 

 

Прес-секретар

Корабельного районного суду

м. Миколаєва