Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Верховна Рада схвалила у другому читанні Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» (проєкт № 1032)
Згідно із законом, існуюча система органів прокуратури, після проведення атестації прокурорів, буде замінена на таку: Офіс Генерального прокурора, обласні прокуратури, окружні прокуратури.
Прокурори усіх рівнів можуть бути переведені на посаду прокурора в Офісі Генерального прокурора, обласних прокуратурах, окружних прокуратурах лише у разі успішного проходження ними атестації.
Атестація прокурорів проводиться кадровими комісіями, які оцінюють професійну компетентність прокурорів, їх професійну етику та доброчесність.
Атестація прокурорів включає такі етапи: 1) складення іспиту у формі анонімного письмового тестування з метою виявлення рівня знань та умінь у застосуванні закону, відповідності здійснювати повноваження прокурора; 2) проведення співбесіди з метою оцінки відповідності прокурора вимогам професійної компетентності, професійної етики та доброчесності.
Для виявлення рівня володіння практичними знаннями та навичками прокурори виконують письмове практичне завдання. У разі неуспішного проходження атестації прокурор звільняється з посади.
Атестація не буде поширюватися на прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Закон передбачає ліквідацію військових прокуратур, надає Генеральному прокурору право ліквідовувати та реорганізовувати окружні та обласні прокуратури. Згідно зі змінами, у Генерального прокурора України буде два перших заступники.
Закон зменшує кількість працівників органів прокуратури на третину (з 15 000 до 10 000 осіб).
Тимчасово, до 01 вересня 2021 року, зупиняються повноваження Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.
Особи, які не займали посаду прокурора на момент набуття чинності Законом, мають право, за умови наявності вищої юридичної освіти та стажу роботи у сфері права, взяти участь у відкритому конкурсі на вакантні посади прокурора.
Національну академію прокуратури України перетворять на Тренінговий центр прокурорів України.
Базовий оклад прокурора зросте з 12 до 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Водночас встановлюється обмеження в розмірі 25% для максимального розміру премії прокурора за результатами календарного року, яка нараховується виключно відповідно до оцінки роботи прокурора.
Джерело: інтернет видання «Українське право» - https://ukrainepravo.com/news/ukraine/verkhovna-rada-pidtrymala-u-tsilomu-reformu-prokuratury/
Прес-секретар
Корабельного районного
суду м.Миколаєва