flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судом було розглянуто  цивільну справу та визнано право власності в порядку спадкування за законом  

19 квітня 2019, 15:27

 

Позивач Р. звернулася до суду із позовом, в якому просила  визнати за нею право власності на квартиру № Хв будинку № Х по вулиці Айвазовського в м. Миколаєві, в порядку спадкування за законом після смерті Д.,  який помер 11.08.2017 року в м. Миколаєві.

            В обґрунтування свого позову позивач зазначила, що після смерті її двоюрідного брата – Д., який помер 11.08.2017 року, відкрилась спадщина у вигляді  квартириі.

            На випадок своєї смерті спадкодавець заповіту не залишив. Позивачка є спадкоємцем п'ятої черги за законом, оскільки дружина спадкодавця Д. померла 17.05.2017 року, дітей подружжя не мало.

            У встановлений законом строк позивач звернулася до державного нотаріуса Третьої Миколаївської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини та видачі свідоцтва про право власності за законом на спадкове майно, однак, нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки позивачем не було надано оригіналу правовстановлюючого документу на підтвердження належності спадкового нерухомого майна померлому.

            Судовим розглядом встановлено, що оригінал Свідоцтва про право власності на житло від 26.02.2014 року виданого Управлінням з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради було втрачено.

            Відповідно до змісту ст.1216 ЦК України, у разі спадкування права та обов'язки спадкодавця переходять до спадкоємців.

            За ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

            Відповідно ч. 1 ст.1256 ЦК України у п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

            Таким чином, у п'яту чергу спадкують наступні родичі спадкодавця: онуки (другий ступінь споріднення); правнуки, прабаба, прадід, племінники (третій ступінь споріднення); двоюрідні брати та сестри, двоюрідні онуки; двоюрідні діди та бабки, двоюрідні брати та сестри (четвертий ступінь споріднення); двоюрідні правнуки, двоюрідні прадіди та прабабки, двоюрідні племінники, двоюрідні дядьки та тітки, троюрідні брати та сестри (п'ятий ступінь споріднення); троюрідні правнуки, троюрідні прадіди та прабабки, троюрідні племінники, троюрідні дядьки та тітки, чотириюрідні брати та сестри (шостий ступінь споріднення).

            Відповідно до ст.1270 ЦК України у шестимісячний термін позивачка звернулась до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, отже спадщину вона прийняла.

            Згідно ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності

Судом було задоволено позов Р. та винзано за нею  право власності на квартиру № Х в будинку № Х по вулиці Айвазовського в м. Миколаєві, в порядку спадкування за законом після смерті двоюрідного брата Д.

 

Повний текст рішення  в ЄДРСР  справа № 488/2036/18 

 

Прес-секретар

Корабельного районного

суду м.Миколаєва