Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З 15.03.2018 року будь-яку експертизу, в тому числі судово-медичну, призначатиме слідчий суддя, але тільки в межах кримінального провадження. Тобто, у випадках насильницької смерті і лише після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення. Адже тільки експерт видає лікарське свідоцтво про смерть, якщо вона настала внаслідок травми, отруєння, ураження струмом, дії інших зовнішніх факторів, раптової смерті дітей віком до 1 року та якщо особа померлого не встановлена.
Дія нововведень кримінально-процесуального законодавства на процедуру видачі дозволу на її поховання не розповсюджується, якщо людина померла природною смертю, Правила поховання в Україні не змінились, змінився тільки суб’єкт, який призначає експертизу, тобто не слідчий, а слідчий суддя.
Відтепер внесено зміни до змісту клопотання про проведення експертизи, зміни до підстав задоволення слідчим суддею клопотання про проведення експертизи та відтепер слідчий суддя самостійно визначає експерта або експертну установу для проведення експертизи (ст.244 КПК України).
Також, введено нову підставу для доручення судом проведення експертизи, незалежно від наявності клопотання сторони кримінального провадження або потерпілого (доповненно п.3 ст.332 КПК України).
У випадках, коли слідчому доведеться звертатись до слідчого судді з клопотанням про призначення експертизи, воно розглядатиметься слідчим суддею негайно і без жодних зволікань.
На основі Акту судово-медичного дослідження та результатів аналізів у місячний термін з моменту призначення експертизи виготовляється висновок експерта, але тіло віддається на поховання після завершення розтину. Проведення експертизи на правила поховання також не впливає.
Прес-секретар Корабельного районного суду м.Миколаєва