Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
20.12.2016 року Корабельним районним судом м. Миколаєва розглянута справа про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, а саме відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Протягом розгляду справи судом встановлено, що водій, рухаючись по пр. Богоявленському, керував транспортним засобом з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: бліда шкіра обличчя, виражене тремтіння пальців рук, почервоніння очей та поведінка, що не відповідає обстановці. Водій, вважаючи дії працівників поліції незаконними, відмовився їхати разом з останніми до медичного закладу, та подзвонив своєму знайомому, який приблизно через 15-20 хвилин під'їхав до нього. Після цього останні деякий час спілкувалися з поліцейськими, вимагаючи від них провести огляд на місці або видати направлення для здійснення такого огляду до медичного закладу. Поліцейські відмовилися виконувати їх вимогу, та, запросивши двох свідків, в присутності останніх знову запропонували водієві пройти огляд в медичному закладі. Він в черговий раз відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, про що співробітниками поліції було складено протокол. Після цього водій самостійно поїхав до медичного закладу, де пройшов огляд, за результатами якого було встановлено, що він був тверезий та в стані наркотичного сп'яніння не знаходився.
Відповідно до ст. 266 КупАП, огляд, задля встановлення ознак наркотичного сп'яніння, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення, в присутності поліцейського. Названою статтею, крім того, передбачено, що огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним. Тому, суд прийшов до висновку, що самостійне проходження водієм огляду в медичному закладі після складання протоколу про адміністративне правопорушення, не свідчить про бажання останнього пройти такий огляд в установленому порядку.
Постановою Корабельного районного суду м. Миколаєва від 20.12.2016 року вказаного водія визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 200 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік. Постановою Апеляційного суду Миколаївської області від 13.01.2017 року, постанова Корабельного районного суду м. Миколаєва залишена без змін.
Прес-секретар Корабельного районного суду м.Миколаєва