flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Тренінг щодо захисту прав ВПО

18 вересня 2024, 11:24

Поняття  внутрішньо переміщених осіб не нове для України. З початком збройної агресії російської федерації на Сході України та анексії Криму в 2014 році мільйони українців були змушені покинути свої домівки. Того ж року було прийнято Закон України від 20.10.2014 № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», яким і було зафіксовано визначення «внутрішньо переміщеної особи».

Враховуючи на сьогодні актуальність визначеного питання, Національною школою суддів України у співпраці із Громадською організацією «10 квітня» був організований офлайн-тренінг для суддів місцевих загальних та адміністративних судів на тему «Спори у сфері захисту внутрішньо переміщених осіб». У зазначеному заході, який проводився 16-17 вересня в місті Одеса, взяла участь і голова нашого суду Яна Чернявська.

Директор Одеського регіонального відділення Володимир Пироговський в своїй промові подякував Громадській організації «10 квітня» і Агентству ООН у справах біженців за співпрацю в організації і проведенні заходу та привітав його учасників.

Для проведення тренінгу були запрошені викладачі (тренери): суддя Одеського окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук, Елла Катаєва; суддя  Київського окружного адміністративного суду Вікторія Лисенко; суддя Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Максим Ходаківський, голова Буського районного суду Львівської області Ганна Шендрікова; професор кафедри цивільного права та процесу Харківського національного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор Олександр Кухарєв та представниця БФ «Право на захист», адвокатка, Юлія Науменко. До колег в онлайн-режимі приєдналися і судді Верховного суду Сергій Мартєв та Олена Губська.

Дводенна програма тренінгу була достатньо насиченою, а його учасники активними та комунікативними. Було проаналізовано національне та міжнародне законодавство стосовно захисту прав та інтересів ВПО  цивільному судочинстві, окрему увагу приділили питанню встановлення фактів смерті та народження під час воєнного стану, захисту майнових прав ВПО. Обговорили питання оскарження рішень, дій та бездіяльності суб’єктів владних повноважень внутрішньо переміщеними особами, проблемні моменти розгляду соціальних спорів, отримання статусів «людини з інвалідністю» внаслідок війни та деякі інші питання порушення прав ВПО.

Проведення зазначених заходів саме в офлайн- режимі сприяє активному навчанню, швидкому зворотному зв’язку, обміну особистим досвідом, а також налагоджує комунікацію між судами різних ланок.

Корабельний районний суд м.Миколаєва